24фудбал

Ловро Мајер влезе и донесе победа за Хрватска, Ериксен постигна прекрасен гол за Данска (ВИДЕО)

Во еден натпревар со три гола надвор од шеснаесетникот, Хрватска со 2-1 ја победи Данска и сега е на врвот во групата од Лигата на нации.

Останато

По мирното прво полувреме, во 49. минута Соса донесе водство за Хрватска од 1-0.


Во 77. минута Ериксен постигна прекрасен гол од далечина за израмнување на 1-1.


Веднаш потоа во игра влезе Мајер, а во неговиот прв напад даде гол за победа на Хрватска од 2-1. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.