24фудбал

Манчестер јунајтед објави колку платил за отказите на Солшер и Рангник

Манчестер јунајтед одвоил речиси 25 милиони фунти за отказите на Оле Гунар Солшер, Ралф Рангник и тренерскиот персонал.

Англија

„Ѓаволите“ денеска ги објавија финасиските резултати за сезоната 2021/22, беше пријавена рекордна загуба и рекордни плати.

Клубот од Олд Трафорд исто така откри колку било платено за отказите на Оле Гунар Солшер, Ралф Рангник и тренерскиот персонал.

За промените направени поради слабите резултати, Манчестер јунајтед одвоил 24,7 милиони евра.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.