24фудбал

МТВ ќе ги пренесува мечевите на Македонија со Грузија и Бугарија

Македонската телевизија обезбеди директни преноси за последните два натпревари на нашата репрезентација од Лигата на нации, дуелите против Грузија и Бугарија.

Македонија

Досега натпреварите на Македонија се пренесуваа на Арена спорт, но МТВ успеа да договори пренос за мечевите со Грузија и Бугарија.

Натпреварот против Грузија во Тбилисисе игра утре (петок) со почеток од 18 часот, додека со Бугарија играме во понеделник во Скопје од 20:45 часот.

На Македонија и треба убедлива победа против Грузија од три или повеќе голови разлика за да остане во игра за првото место. 


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.