24фудбал

Официјално: Канаваро се врати во Италија

Фабио Канаваро го почнува своето прво тренерско искуство во Италија, а воедно и во Европа, тој стана нов тренер на Беневенто.

Италија

По ангажманите во Саудиска Арабија и Кина, Канаваро се враќа дома, тој е промовиран во нов тренер на тимот од Серија Б, Беневенто.

Канаваро потпиша двегодишен договор со италијанскиот клуб.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.