24фудбал

Ридигер: Само што се преселив во Мадрид, ѕвончето од вратата заѕвони, отварам, го гледам Анчелоти...

Антонио Ридигер за германските медиуми раскажа како бил импресиониран од Карло Анчелоти веднаш откако пристигнал во Мадрид.

Шпанија

Ридигер во изјава за германскиот „Спорт1“, раскажа една интересна случка со Карло Анчелоти која го опушува Италијанецот каков тренер е.

„Штотуку пристигнав во нашата нова куќа, во неа бев неколку часа и наеднаш ѕвончето заѕвони. Отворив и тоа беше Анчелоти. Уоу, тој седна на нашата маса, јадеше со нас и го запозна моето семејство. Мнгоу приземјен. Разговаравме два часа, разговаравме за се. Никогаш не сум имал слично искуство, ниту еден тренер не го нпаравил тоа за мене“, открива Ридигер.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.