24фудбал

Најскапото засилување на Манчестер Сити сака да си оди

Информациите од Англија велат дека Џек Грилиш нема да биде фудбалер на Манчестер Сити следната сезона, тој побарал од агентите да му најдат нов клуб.

Англија

Манчестер Сити за Џек Грилиш плати 100 милиони фунти, тој е најскапото засилување во историјата на клубот, но неговите игри досега не се соодветни на цената.

„Фудбал Инсајдер“ тврди дека Џек Грилиш им кажал на луѓето околу него дека не очекува да остане во Манчестер Сити и трета сезона.

Тој веќе му рекол на својот агент да му бара нови потенцијални клубови.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.