24фудбал

Удинезе бара да се прекине сезоната во Серија А (ФОТО)

Удинезе се пошегува на социјалните мрежи по денешната победа над Интер.

Италија

Удинезе игра во страшна форма на стартот од сезоната, тие денеска го победија Интер со 3-1 и ја збележаа петтата победа по ред во Серија А.

Во моментов се на првото место, па нивниот админ на социјалните мрежи се пошегува во стилот на Доналд Трамп. Ја објави табелата и побара: „Запрете го броењето“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.