24фудбал

Наместо тепачки и нереди, едно поинакво издание во Копенхаген: Бесплатно пиво за навивачите на Севиља! (ВИДЕО)

Натпреварите од Европа често носат нереди и тепачки помеѓу навивачите, но на дуелот помеѓу Копенхаген и Севиља имаше едно поинакво издание, гостите добија бесплатно пиво.

Лига на Шампиони

Натпреварите од Лигата на шампионите, Лига на Европа и Конференциска лига често носат многу нереди, навивачите ги користат гостувањата да се пресметата со своите ривали, па често улиците и трибините знаат да налекуваат како воени зони.

Но натпреварот помеѓу Копенхаген и Севиља донесе едно поинакво издание, гостите добија бесплатно пиво.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.