24фудбал

Гвардиола имаше свое шоу: Му урлаше на судијата, доби жолт, па го гушна (ВИДЕО)

Пеп Гвардиола имаше свое шоу по крајот на натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Борусија Дортмунд, стратегот имаше што да му каже на судијата Даниеле Орсато па откако претера со коментарите, му се извини и го гушна.

Лига на Шампиони

Манчестер Сити стигна до нови три бода во Лигата на шампионите откако во финишот од мечот, Ерлинг Халанд со карете потег постигна гол за 2-1 и победа.

Но по крајот на натпреварот, Пеп Гвардиола наместо да се радува, реши да испрати замерки на адреса на судијата Даниеле Орсато.

Стратегот малку претера, па му беше покажан жолт картон. Шпанецот беше свесен дека претера, па се извини и го гушна судијата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.