24фудбал

Детска радост, кога ќе гo видиш Меси и нема да ти се верува (ВИДЕО)

Дечињата на дуелот помеѓу Макаби и ПСЖ имаа интересна реакција кога играчите на ПСЖ се редеа на средината од теренот и пристигна Лео Меси, заборавија на протоколите и тргнаа да го прегрнат својот идол.

Лига на Шампиони

Лео Меси е еден од најдобрите фудбалери во историјата, па каде и да се појави привлекува внимание.

На синоќешниот натпревар помеѓу Макаби Хаифа и ПСЖ, интересна беше реакцијата на дечињата кои беа задолжени да стојат пред тимовите кога се интонираше химната на Лигата на шампионите.

Играчите на ПСЖ почнаа да се редат на средината од теренот, а детенцата заборавија на протоколите кога го видоа Лео Меси и тргнаа да го прегрнат својот идол.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.