24фудбал

Наполи го договори трансферот на Ндомбеле од Тотнем

Во текот на утрешниот ден треба да биде комплетиран трансферот на Ндомбеле од Тотнем во Наполи.

Италија

Ндомбеле ги договорил личните услови со Наполи и за утре се закажани медицинските тестови по кои ќе биде потпишан и договорот.

Претходно двата клуба постигнаа договор, Ндомбеле за еден милион евра ќе игра на позајмица следната сезона, со опција да биде целосно откупен за 30 милиони евра.