24фудбал

Фантастичен гол на Луис Диаз за ерупција на Енфилд (ВИДЕО)

Брзо откако остана со играч помалку, Ливерпул изедначи против Кристал Палас благодарение на една мајсторија на Луис Диаз.

Англија

Фудбалерот на Ливерпул направи една извонредна соло акција и прекрасно шутираше надвор од шеснаесетникот, постигна гол за израмнување на 1-1.