24фудбал

Ди Марија дебитираше со гол, му донесе водство на Јувентус (ВИДЕО)

Анхел Ди Марија брзо ги импресионираше навивачите на Јувентус, даде гол на првиот официјален меч за италијанскиот тим.

Италија

Течеше 26. минута кога по едно додавање од Алекс Сандро, Ди Марија ја шутна топката од земја и го лобуваше голманот Консиљи за водство на Јувентус над Сасуоло од 1-0.