24фудбал

Голман со неверојатна одбрана спречи противничкиот голман да му даде гол! (ВИДЕО)

На меч од бразилската Серија Б, во последните моменти од натпреварот се случи една интересна ситуација во која голман со прекрасна одбрана спречи противничкиот голман да му даде гол.

Јужна Америка

Ова коло веќе видовме како голман постигнува гол, тоа се случи на мечот меѓу Сандерленд и КПР. Малку фалеше да има слична ситуација и во Бразил.

Голманот Козлински со одлична одбрана спречи противничкиот голман, Лукас Пери да му даде гол.