24фудбал

Фараж издрибла половина тим на Партизан и постигна „голазо“, АЕК и и Тричко одат понатаму (ВИДЕО)

АЕК Ларнака на Иван Тричковски се изборија за 2-2 на гостувањето во Белград и го елиминираа Партизан од Лига Европа, Имар Фараж постигна „голазо“, Французинот издрибла четворица противници и прекрасно пласираше во аголот.

Лига Европа

Партизан вечерва два пати водеше против АЕК Ларнака, но „црвено-белите“ беа елиминирани откако гостите се изборија за 2-2.

Херој е Имад Фараж, кој постигна атрактивен погодок. Французинот издрибла четворица противници, се намести на лева и прекрасно пласираше во аголот за „голазо“.

Нашиот Иван Тричковски денеска не настапи за АЕК Ларнака и натпреварот го проследи од клупата за резерви.