24фудбал

Алаба го даде најлесниот гол во кариерата и му донесе водство на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид води со 1-0 против Ајнтрахт Франкфурт по првото полувреме благодарение на гол на Давид Алаба.

Шпанија

Погодокот се случи во 37. минута кога Касемиро со глава го проигра Алаба, а тој само ја смести топката во празната мрежа и му донесе водство на Реал Мадрид.