24фудбал

Арнолд немаше шанси, Митровиќ со небесен скок го шокираше Ливерпул! (ВИДЕО)

Фулам води на полувремето против Ливерпул со 1-0, Александар Митровиќ не му даде шанса на Александар Арнолд да интервенира и со небесен скок ја затресе мрежата на „црвените“.

Англија

Александар Митровиќ продолжи онаму каде што застана минатата сезона, Србинот окткако постигна 43 погодока во Чемпионшип, сега му требаа само половина час игра во Премиерлигата за да се запише во листата на стрелци.

Напаѓачот не му даде шанси на Александар Арнолд да интервенира и со небесен скок го матираше за Алисон за водство на Фулам од 1-0 и огромна радост на Кревин Котиџ.