24фудбал

Вајналдум излезе од вода во дресот на Рома (ВИДЕО)

Рома денеска го комплетираше потписот со Џини Вајналдум кој по Пауло Дибала е втората голема ѕвезда која доаѓа на Олимпико во овој преоден рок.

Италија

Во едно од промотивните видеа за доаѓањето на Вајналдум, фудбалерот излегува од вода во дресот на Рома.