24фудбал

Кимих го даде првиот гол во Бундеслигата оваа сезона, погодокот не се ни виде од многу чад (ВИДЕО)

Џошуа Кимих постигна фантастичен гол од слободен удар со кој му донесе водство на Баерн Минхен на гостувањето кај Ајнтрахт Франкфурт уште во петтата минута.

Германија

Со мечот меѓу Ајнтрахт и Баерн почна новата сезона во Бундеслигата. Домашните навивачи со многу запалени факели направија одлична атмосфера на почетокот од мечот, од од чадот не се ни виде погодокот на Кимих.

Од повторените снимки се гледа мајсторијата на играчот на Баерн Минхен.