24фудбал

Бројот 10 беше зафатен, па Мане одбра број од тоа што е слободно во Баерн Минхен (ФОТО)

Садио Мане од следната сезона ќе го носи дресот на Баерн Минхен, но за разлика од Ливерпул, нема да ја носи десетката.

Германија

Мане на грбот ќе го носи бројот 17, вели дека одбрал од тоа што било слободно.

„Го избрав бројот 17 од тие што беа слободни. Се надевам дека со него ќе прославам многу успеси заедно со моите соиграчи“, рече Мане.