24фудбал

Арсенал и Манчестер Сити го договориле трансферот на Габриел Жесус

Габриел Жесус е пред трансфер во Арсенал откако двата клуба денеска постигнале договор за висината на обесштетувањето.

Англија

Според Фабрицио Романо, Манчестер Сити ја прифатил понудата на Арсенал во висина од 45 милиони фунти.

Сега Арсенал треба да ги договори личните услови со Габриел Жесус по што трансферот ќе биде комплетиран.