24фудбал

Шкупи двапати водеше, но не го победи Фенербахче, реми со турскиот гигант (ВИДЕО)

Шкупи и Фенербахче одиграа нерешено 2-2 во пријателскиот натпревар, македонскиот шампион двапати имаше водство.

Македонија

Шкупи поведе со гол на Адетунџи во 12. минута, но само три минути подоцна Линколн Енрике даде гол за израмнување. На стартот од второто полувреме Адетунџи повторно даде гол и донесе ново водство за својот тим, но на седум минути до крајот Мохамед Гумушкаја израмни на 2-2, што беше и конечен резултат.

За најдобриот играч на Шкупи, Сандеј Адетунџи ова можеби се и последните натпревари за македонскиот тим, интересот за него е голем, па голема е веројатноста да направи трансфер ова лето.