24фудбал

Арсенал, Тотнем, Челси и Барса добија иста порака од Лидс

Голема е трката по потписот на Рафиња, Лидс го продава, но не евтино, никој нема да го добие за сума помала од 65 милиони фунти.

Англија

Интересот за Рафиња е голем, а поради тоа Лидс не мисли да дава попуст на сумата која ја бара.

Тие се многу јасни, Рафиња нема да замине за сума под 65 милиони евра.

Таква порака им пренеле на сите заинтересирани, Арсенал, Тотнем, Челси и Барселона.