24фудбал

Лудо, Андора од својата половина му даде гол на Лихтенштајн! (ВИДЕО)

Андора со 2-1 го победи Лихтенштајн во меч од Лига Д во Лигата на нации, а вториот погодок на домаќините беше неверојатен.

Останато

Фудбалерот Хесус Рубио шутираше од својата половина и успеа да даде гол. Ова сигурно е еден од најубавите погодоци на колото, веројатно најубавиот.