24фудбал

#СкратенКорнер: Дали Реал „среќно“ го доби финалето против Ливерпул? (ВИДЕО)

Реал Мадрид по 14-ти пат стана шампион на Европа, а многумина излегоа со тврдење дека шпанскиот клуб „среќно“ ја освоил титулата од Лигата на шампионите. Оваа епизода на #СкратенКорнер е посветена на анализа на финалето од ЛШ, на двата тима - Ливерпул и Реал Мадрид, како и на наративот дека „кралевите“ имаа среќа во овој натпревар

Лига на Шампиони

Иако ги помина најголемите конкуренти за освојување на ЛШ на патот до трофејот, сепак и понатаму има луѓе кои го оспоруваат успехот на Реал Мадрид. Но, дали е тоа оправдано? Екипата на #СкратенКорнер има што да каже на оваа тема.