24фудбал

Топката за финалето на Лигата на шампионите ќе има натпис „мир“ (ФОТО)

Адидас ја промовираше топката за финалниот меч од Лигата на шампионите кој Ливерпул и Реал Мадрид ќе го играат во Париз.

Лига на Шампиони

Поради војната во Украина, топката на финалето од Лигата на шампионите ќе биде со натпис „мир“.

Финалето меѓу Ливерпул и Реал Мадрид се игра во сабота.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.