24фудбал

Штутгарт ја одреди цената за Чурлинов, Шалке е на потег

Германските медиуми пишуваат дека Шртугарт за македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов бара три милиони евра.

Германија

Чурлинов имаше успешна сезона во Шалке со кој се врати во Бундеслигата, тој во тимот од Гелзенкирхен играше како позајмен фудбалер од Штутгарт.

Македонецот има желба да остане во Шалке, а Штутгарт ја одреди цената која ќе треба да се плати за да се откупи Чурлинов.

Штутгарт бара три милиони евра, останува да видиме дали Шалке ќе ја плати таа сума за да го задржи нашиот фудбалер.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.