24фудбал

Ибрахимовиќ го исмеа Чалханоглу за време на шампионската парада (ВИДЕО)

Росонерите синоќа парадираа во Милан со освоениот пехар, а Златан Ибрахимовиќ го исмеа Хакан Чалханоглу кој замина во Интер минатото лето.

Италија

Во изминатите две сезони Интер и Милан освоија по една шампионска титула, а Хакан Чалханоглу не освои ниту една иако играше и за двата тима во тој период.

Чалханоглу минатото лето реши како слободен играч од Милан да премине во Интер, а во текот на оваа сезона дополнително ги разочара росонерите со некои свои изјави и гестови кон фановите.

За време на парадата низ улиците на Милано, Ибрахимовиќ го зема микрофонот и им рече на фановите: „Хеј, испратете му порака на Хакан“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.