24фудбал

Мбапе во минатото преговарал и со Ливерпул, имал причина за тоа

Килијан Мбапе откри дека наместо во ПСЖ можел да се пресели во Ливерпул бидејќи имал разговори и со нив.

Англија

Главната причина за тие разговори била неговата мајка која е фан на Ливерпул.

„Разговарав со Ливерпул бидејќи тоа е омилениот тим на мојата мајка, мајка ми го сака Ливерпул. Не знам зошто, треба да ја прашате неа“, открива Мбапе.

„Тоа е добар клуб, разговаравме пред пет години. Кога бев во Монако тогаш разговарав со нив. Тоа е голем клуб“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.