24фудбал

Платенхард со прекрасен гол го замолкна Хамбург, Херта останува во Бундеслига! (ВИДЕО)

Херта со 0-2 славеше на гостувањето кај Хамбургер и остана во елитата, Марвин Платенхард со прекрасен гол од слободен удар им го расипа славјето на домаќините.

Германија

Хамбургер победи со 0-1 на првиот натпревар против Херта во баражот за опстанок/влез во Бундеслигата, па вечерва домаќините беа подготвени за славје и враќање во елитата.

Сепак, Херта стигна до триумф од 0-2 и опстанок. Бојата по само четири минути игра погоди по еден корнер, а славјето на домаќините го расипа Платенхард со прекрасен гол од слободен удар во 63. минута.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.