24фудбал

Реал Мадрид му направи шпалир на Бетис, па Бетис му направи шпалир на Реал Мадрид (ВИДЕО)

На денешниот меч на Сантијаго Бернабеу меѓу Реал Мадрид и Бетис се случи двоен шпалир.

Шпанија

Најпрво се поставија фудбалерите на Реал Мадрид кој му изразија чест на Бетис кој е освојувач на Купот на Шпанија.

Откако играчите на Бетис го поминаа шпалирот, тие се поставија на таков начин и ги поздравија фудбалерите на Реал Мадрид кои ја освоија лигата.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.