24фудбал

Шалке праша: Кој е фудбалерот под македонското знаме? (ФОТО)

Шалке кој се уште го слави враќањето во Бундеслигата, денеска имаше и објава во чест на Дарко Чурлинов.

Германија

Германскиот клуб објави фотографија од Чурлинов покриен со македонското знаме и праша: Погодете кој?

Потоа во коментар Шалке објави уште една фотографија, овојпат се гледаше и лицето на нашиот фудбалер: Дарко е, се разбира.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.