24фудбал

Кан му испрати порака на Левандовски: Никој не е поголем од Баерн... ќе си ја одработиш последната година

Генералниот извршен директор на Баерн Минхен, Оливер Кан вели дека Роберт Левандовски ќе ја одработи последната година од договорот и порача дека никој не е поголем од клубот.

Германија

По ремито против Волфзбург во саботата, Роберт Левандовски изјави дека веројатно тоа е неговиот последен натпревар во дресот на Баерн Минхен.

Напаѓачот веднаш доби одговор од претседателот на Баерн Минхен, кој изјави дека Полјакот е под договор до 2023, па и следната сезона ќе настапува на „Алианц Арена“.

Со слична изјава излезе и генералниот извршен директор, Оливер Кан.

„Му понудивме продолжување на договорот, тој го одби предлогот и тоа е негово право. Но факт е дека тој има договор и ќе го одработи во целост. Доста веќе!“ - рече поранешниот голман.

„Прилично сме јасни и конзистентни по ова прашање. Така се работи тука во Баерн Минхен. Ниту еден играч не е поголем од клубот и не е над клубот“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.