24фудбал

Целото видео од фантастичниот гол на Тео Ернандез (ВИДЕО)

Тео Ернандез постигна фантастичен соло гол со кој ја потврди победата на Милан над Аталанта, Французинот тргна од сопствениот шеснаесетник претча 70 метри и го матираше Мусо.

Италија

Милан е на еден бод до Скудетото, доколку не загубат на гостувањете кај Сасуоло, „росонерите“ ќе бидат шампиони на Италија.

Денеска против Аталанта беа освоено големи три бода, Рафаел Леао го отвори резултатот а Тео Ернандез со фантастичен соло гол ја потврди победата.

Французинот тргна од сопствениот шеснаесетник, претрча 70 метри и го матираше Мусо.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.