24фудбал

Ашковски доби удар како Зидан (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Стефан Ашковски беше жртва на неспортски старт од противнички фудбалер кој веднаш заработи исклучување.

Македонија

Тимот на Ашковски, Сепси гостуваше кај Крајова во полуфинале од романскиот клуб. По еден дуел крај аут линијата, домшниот фудбалер Банку го удри Ашковски со глава во гради, многу слично на дуелот од 2006 меѓу Матераци и Зидан.  Банку потоа го гаѓаше Ашковски и со топка во глава, па доби исклучување.Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.