24фудбал

Навивачот кој со албанско знаме втрча на теренот на „Бернабеу“ бил од Скопје (ВИДЕО)

Синоќешниот меч од Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, на момент беше прекинат откако на теренот втрча човек со албанско знаме.

Лига на Шампиони

Денеска медиумите во Македонија на албански јазик, откриваат дека човекот кој го направил тоа се викал Агим, тој е од Скопје а моментално работи во Франкфурт.


Агим влезе во теренот со албанското знаме, успешно му бегаше на обезбедувањето се додека да дојде до Бензема да го гушне.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.