24фудбал

Пеп Гвардиола се чудеше на едно прашање кое го доби: Ова е ЛШ, не е Ла Лига

На прес-конференцијата пред натпреварот со Реал Мадрид, Пеп Гвардиола беше запрашан дали ќе му прават шпалир на кралскиот клуб поради титулата во Ла Лига.

Лига на Шампиони

Дали ќе му правите шпалир на Реал Мадрид бидејќи ја освоија Ла Лига? - праша еден од новинарите.

„Не... Тоа не е поврзано со Лигата на шампионите. Немам што да кажам“, зачудено одговори Пеп.

Значи нема да му правите шпалир на Реал Мадрид? - уште еднаш праша новинарот.

„Ова е натпреварување на УЕФА...“, одговори Пеп.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.