Ајнтрахт го победи Вест Хем во Лондон (ВИДЕО)

Ајнтрахт Франкфурт продолжува со одличните резултати во Европа, денеска со 2-1 победи на гостувањето кај Вест Хем, Лајпциг со 1-0 славеше против Глазгов Ренџерс.

Лига Европа

Германските екипи имаат предност пред островските по првите полуфинални натпревари во Лига Европа.

Вест Хем доживеа непријатен пораз на свој терен од Ајнтрахт, а тоа беше најавено уште во првата минута кога Кнауф постигна гол за водство на Германците од 1-0.

Во 21. минута Вест Хем преку Антонио успеа да го изедначи резултатот, но во 54. минута Камада даде гол за ново водство на Ајнтрахт кое беше и конечен резултат 1-2.

Лајпциг со гол на Ангелино на пет минути пред крајот на натпреварот дојде до победа од 1-0 над Глазгов Ренџерс.