Барса го помина Галатасарај, пирова победа на Црвена звезда против Ренџерс (ВИДЕО)

Барселона со 2-1 го победи Галатасарај во Истанбул и го надополни тоа што го пропушти на Камп Ноу, Црвена звезда не успеа да ја анулира високата негатива од Глазгов, триумфираше со 2-1, но Ренџерс оди понатаму со вкупни 4-2.

Лига Европа

Галатасарај остана непоразен во Барселона, а и денеска на свој терен имаше фантастично отворање. Поведоа со гол на Маркао во 28. минута од натпреварот.

Барселона успеа брзо да одговори, со одличен продор Педри постигна гол за израмнување во 37. минута. 1-1 беше резултатот на полувремето.

По пет минути игра во вториот дел Обамејанг даде гол за комплетен пресврт и победа на Барселона од 2-1.

Црвена звезда и на овој меч со Глазгов Ренџерс пропушти многу шанси. Целиот меч напаѓаше, но реализацијата одеше тешко.

Српскиот тим поведе уште во 10. минута со гол на Иваниќ, погодок кој влеа надеж дека може да се анулираат високите 0-3 од првиот натпревар.

Црвена звезда напаѓаше и создаваше шанси, а Кент од контра напад во 56. минута постигна гол за израмнување на 1-1 и ги разочара фановите на црвено-белите.

Момците на Дејан Станковиќ напаѓаа до последните моменти, успеаа да постигнат уште еден гол, Бен погоди во 93. минута за победа од 2-1.

Аталанта со гол на Бога во 91. минута победи со 1-0 на гостувањето кај Баер Леверкузен и со вкупни 4-2 оди понатаму.

Брага во Монако отпатува со водство од 2-0 и го сочува, денешниот меч заврши нерешено 1-1.