24фудбал

Мојс никако да победи на Олд Трафорд, Рашфорд во последните секунди донесе славје за Јунајтед (ВИДЕО)

Дејвид Мојс ја продолжи црната серија кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, попладнево Манчестер јунајтед во последните секунди стигна до триумф од 1-0 над Вест Хем.

Англија

Во меч со малку шанси и голема битка, Манчестер јунајтед славеше во дуелот со Вест Хем и стигна до три важни бода во битката за место во Лигата на шампиони.

Клучниот момент се случи во последните секунди, Боуен изгуби една топка, „ѓаволите“ тргнаа во контра и Кавани му асистираше на Рашфорд за рутинска завршница и 1-0 во 93. минута.

Резултатот значи продолжување на црната серија на Дејвид Мојс кога се во прашања гостувањата во Премиерлигата на Олд Трафорд, стратегот никако да забележи победа.