24фудбал

Илиев заминува од Арсенал, нема да потпише нов договор

Македонскиот голман, Дејан Илиев го завршува престојот во Арсенал чиј член беше цели девет години.

Англија

26-годишниот голман не доби вистинска шанса од Арсенал, бранеше за младинските тимови и беше праќан на позајмици.

Соработката меѓу Илиев и Арсенал завршува, клубот решил да не му понуди нов договор.

Засега не е познато кој ќе биде идниот клуб на Илиев, дали ќе остане во Англија или ќе се пресели во клуб од друга земја.