24фудбал

Џака се извини за црвениот картон (ФОТО)

Гранит Џака заработи уште еден црвен картон во дресот на Арсенал, рано во мечот беше исклучен поради фаул врз Жота.

Англија

И покрај тоа што 70 минути играше со фудбалер помалку, Арсенал успеа да издржи на Енфилд, одигра 0-0 што е добар резултат пред реваншот на Емирати.

Но, Гранит Џака направи нешто што станува типично за него, заработи црвен картон по фаул врз Диого Жота.

Ова за него беше петти црвен картон во дресот на Арсенал.

„Сакам да им се извинам на сите. Горд сум на мојот тим и духот кој го покажаа за да не примат гол вечерва“, напиша Џака на социјалните мрежи.