24фудбал

Винисиус скокна само за да не згазне на логото на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Реал Мадрид синоќа со убедливи 4-1 ја совладаа Валенсија, а Винисиус Жиниор направи потег кој го поздравија фановите на кралскиот клуб.

Шпанија

Течеше 81. минута кога Винисиус излета во аут, виде дека пред него е знаме со грбот на Реал Мадрид и го прескокна, не го згазна од почит кон клубот.

Винисиус под водство на Карло Анчелоти се препороди и е еден од најдобрите играчи на Реал Мадрид оваа сезона.