24фудбал

Почина голман по удар со противнички играч

Тажна вест доаѓа од фудбалот во Индонезија, голманот Тауфик Рамсиа, почина поради судир со противнички играч.

Останато

Тауфик Рамсија е член на третолигашот Торнадо, тој почина на само 20 години. Бил сметан за надежен голман и можен иден репрезентативец на Индонезија.

Голманот починал во болница по извршена операција на главата.

Тауфик заработил сериозна повреда по судар со противнички фудбалер на мечот меѓу Торнадо и Вахана.

По сударот веднаш бил пренесен во најблиската болница каде му била извршена операција, за жал таа била неуспешна.