24фудбал

Трансферот на Манолас ги запали навивачите на Олимпијакос, илијадници се собраа да го пречекаат (ВИДЕО)

Костас Манолас од Наполи се пресели во Олимпијакос, а навивачите на грчкиот тим буквално полудеа по него.

Останато

Наполи го продаде Манолас на Олимпијакос за 2,5 милиони евра плус бонуси.

Откако трансферот беше комплетиран, Манолас се појави пред навивачите на Олимпијакос кои се собраа во огромен број да го поздрават.

Ова е и враќање на Манолас кој го носеше дресот на грчкиот тим од 2012 до 2014 година.