24фудбал

Ждрепка: Меси против Роналдо во осминафиналето од Лигата на шампионите!

Денешната ждрепка за осминафиналето во Лигата на шампионите ги спои Лионел Меси и Кристијано Роналдо, Манчестер јунајтед и ПСЖ ќе се борат за место меѓу осумте најдобри.

Лига на Шампиони

Денеска во Нион се одржа ждрепката за осминафиналето во Лигата на шампионите, двајцата најдобри фудбалери ќе играат еден против друг. 

Дерби двојка е и дуелот меѓу Атлетико Мадрид и Баерн Минхен.

Актуелниот шампион Челси имаше ждрепка како што може да посака, го доби Лил за противник.


1/8 финале ЛШ:

Бенфика - Реал Мадрид

Виљареал - Манчестер Сити

Атлетико Мадрид - Баерн Минхен

Салцбург - Ливерпул

Интер - Ајакс

Спортинг Лисабон - Јувентус 

Челси - Лил

ПСЖ - Манчестер јунајтед


Првите натпревари се играат на 15/16/22/23 февруари, реваншите се на 8/9/15/16 март.