24фудбал

Убав гол на Меси, ПСЖ ја наполни мрежата на Бриж уште во првото полувреме (ВИДЕО)

ПСЖ води со 3-0 по првите 45 минути против Клуб Бриж во последното коло од Лигата на шампионите.

Лига на Шампиони

По двата брзи гола на Мбапе на почетокот на мечот, во листата на стрелци се запиша и Меси.

Мбпае направи одличен продор по левата страна, му додаде на Меси кој си направи позиција за шут и на убав начин постигна гол за 3-0.