24фудбал

Мбапе урна рекорд на неговиот соиграч, Меси

Килијан Мбапе дојде до бројката од 30 погодоци во Лигата на шампионите со што сруши рекорд на Лионел Меси.

Лига на Шампиони

Мбапе стана најмладиот фудбалер кој стигнал до бројката од 30 гола во Лигата на шампионите, претходно тој рекорд го држеше Лионел Меси.