24фудбал

Тренер почина откако неговата екипа дала гол! (ВИДЕО)

Египетскиот тренер Адхам ел Селхедар почина за време на натпревар откако доживеал срцев удар додека се радувал за дадениот гол на неговата екипа.

Останато

Трагичниот момент се случил за време на мечот од втората лига меѓу Ал Магд и Ал Зарка. 

Тимот на Тренерот Ел Селхедар дал гол во последните моменти од мечот, а тој радувајќи добил срцев удар и починал. Медицинскиот тим веднаш интервенирал, но не успеале да го спасат.