24фудбал

Лидс со гол од пенал во судиското продолжение го победи Кристал Палас (ВИДЕО

Лидс освои многу важни три бода откако со 1-0 го доби дуелот со Кристал Палас, а до триумфот дојде во судиското продолжение.

Англија

Натпреварот беше изедначен и двете екипи имаа свои шанси, а беше решен откако судијата свирна пенал поради играње со рака во фудбалер на Кристал Палас во сопствениот шеснаесетник.

Стрелец на голот беше Рафиња.

Ова беа многу важни три бода за Лидс во борбата за опстанок.